Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 9232053



*

nr 923 2053


Skulptur

Wilhelm Zwick, nysilver, Travekipage, längd: 60 cm, höjd: 36 cm


Följerätt

Ja

Utrop:

5.000 kr

Såld:

3.600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 10 november 2014
kl 20:46:10


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
7/11 15:57:51 1      3.000 kr
10/11 17:41:19 2      3.200 kr
10/11 17:44:40 2      3.400 kr
10/11 17:59:08 1      3.400 kr
10/11 17:59:08 2      3.400 kr (Budbetjänt)
10/11 17:59:46 1      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsthantverk nysilver pläter skulptur travekipage wilhelm zwick
  • 7128 Skulptur
    Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:58
  • 8128 Skulptur
    fabeldjur, sydamerika. Längd: 20 cm. Höjd: 13 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:17
  • 8088 Skulptur
    fiskarpojke. Signerad schorode, Frankrike, brons, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:56
  • 7066 Skulptur
    Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36
  • 7046 Skulptur
    Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36
  • 8216 Skulptur
    Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gustvaberg, ur s..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:14




Ladda ner broschyr